Minister spravodlivosti Gábor Gál vyzval štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú, aby odstúpila z funkcie. Informoval o tom Denník N.

V prípade, ak sa potvrdia väzby Jankovskej s obvineným podnikateľom Marianom Kočnerom, podá Gál okamažite a bez váhania návrh na jej odvolanie. Zároveň dodal, že v prípade, že by strana Smer, ktorá Jankovskú do funkcie menovala, trvala na jej zotrvaní vo funkcii, zvážil by svoju demisiu.

Monika Jankovská bola v posledných dňoch na dovolenke, na utorok alebo stredu avizovala tlačovú konferenciu, kde plánuje prehovoriť o svojej údajnej komunikácii s Kočnerom, ktorý figuruje v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Štátnej tajomníčke bol ešte 22. augusta zaistený mobilný telefón pre podozrenie polície z komunikácie s Marianom Kočnerom prostredníctvom aplikácie Threema. K celém incidentu sa doposiaľ nevyjadrila. Doposiaľ ju k odchodu z funkcie vyzvala prezidentka Zuzana Čaputová a premiér Peter Pellegrini vyhlásil, že odvolanie Jankovskej bude žiadať, ak sa medializované informácie o jej kontaktoch s Kočnerom potvrdia.

Mohlo by vás zaujímať: