V tomto staršom prípade, ktorý sa datuje od februára 2015, ho minulý rok koncom septembra odsúdil Okresný súd v Bratislave na štyri roky odňatia slobody. Mosnár sa odvolal a trest, ktorý mu udelil prvostupňový súd, pokladal za neprimeraný. Na proces ho eskortovali príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže z väzby, kde sa nachádza od januára tohto roka v prípade vraždy Basternáka.

Podľa obžaloby Mosnár oslovil známeho Denisa D., aby jeden lekár dostal bitku. Konkrétne, aby ho zbil teleskopickým obuškom a ak by to nevyšlo, mal mu podpáliť auto. Zato mu sľúbil 1500 eur. Do skutku mali byť zapojené dovedna štyri osoby.

Okresný súd Bratislava I vyhodnotil a rozhodol podľa Krajského súdu vec správne. Krajský súd tak vo štvrtok zamietol odvolanie obžalovaného. Skutok bol podľa predsedu trojčlenného senátu súdu preukázaný. Verdikt je právoplatný a nie je možné sa voči nemu odvolať. Trest by si mal Mosnár odpykať v ústave s minimálnym stupňom stráženia.

Mosnár sa nevyjadril novinárom k svojmu vzťahu k Alene Zsuzsovej a ani k vražde Basternáka. Mosnár bol v minulosti jej bývalým šoférom. Zsuzsová čelí aktuálne obžalobe spoločne s podnikateľom Marianom Kočnerom a ďalšími troma osobami v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka (†27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej (†27). Mosnár je spoločne s Romanom O. a Zsuzsovou obvinený z vraždy exprimátora Hurbanova. Toho zastrelili v júli 2010.

Za vraždu Basternáka je odsúdený Štefan Kaluz, ktorý tiež pracoval v DKFB. Táto známa bezpečnostná služba patrila jednému zo štyroch bosov bratislavskej skupiny sýkorovcov Františkovi Borbélymu. Borbély si aktuálne odpykáva osemročný trest za drogovú trestnú činnosť a za to, že finančne prispel na to, aby podpálili auto jednému z bratislavskej skupiny piťovcov. K činom sa priznal a súd schválil dohodu o vine a treste, ktorú uzavrel s prokurátorom. Budúci rok môže Borbély, ktorý bol súdený aj v mediálne známom prípade vydierania bývalej Krčmy u Matúša, požiadať o podmienečné prepustenie na slobodu.