Prokurátor Ján Šanta po včerajšom pojednávaní potvrdil, že nové dôkazy ktoré priniesla Tóthova výpoveď, silno nahrávajú obžalobe. „Každý dôkaz treba hodnotiť jednotlivo a v ich súvislostiach. Jednotlivé dôkazy do seba zapadajú. Neodporujú si a vytvárajú reťaz z môjho pohľadu usvedčujúceho charakteru,“ tvrdil Šanta po Tóthovej včerajšej výpovedi.

Šanta naznačil, že Tóthove svedectvo pomohlo aj v iných kauzách, možno aj v objednávke vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka (†27). Naznačil to v odpovedi na otázku, prečo bola verejnosť vylúčená počas vypočúvania Tótha: „Okrem tejto kauzy, je tento svedok dôležitým svedkom aj v mnohých ďalších veciach. Je veľmi ťažko oddeliť jeho výpoveď, jeho argumentáciu a naviazať ju len na túto kauzu. A tak to aj prebiehalo. Jeho postoje sa prepájali naprieč mnohých káuz. To bol ten dôvod, prečo bola verejnosť vylúčená. Lebo sa to týkalo aj káuz, ktoré sú v prípravných konaniach. A nemôžu sa teda zverejňovať tak dôležité skutočnosti, ako tento svedok vypovedal.“

O Tóthovi a jeho minulosti veľa ľudí pochybuje. Aj preto musel Šanta vysvetliť, či môže byť voči Tóthovi začaté trestné stíhanie. „Toto je na ďalšiu analýzu dôkazov a súvislostí. Odpoveď by bola predčasná,“ konštatoval Šanta.

Prokurátor Ján Šanta má na kauzu zmenky jasný názor.
Prokurátor Ján Šanta má na kauzu zmenky jasný názor.
Zdroj: MIROSLAV MIKLAS