Donovaly

  • V septembri 2017 polícia obvinila podnikateľa Mariana Kočnera z neodvedenia daní a poistného. Dopustiť sa ho mal pri údajných machináciách s nehnuteľnosťami na Donovaloch. Marian Kočner tam vlastní hotel. ooyala pyd2xsZjE6Pq6aIXDTkvYL72JDO-4I8D

Technopol

  • Podnikateľ je spájaný s kauzou Technopol od roku 1992. Dnes sa jeho meno objavilo v súvislosti s prevodom majetku Technopolu. Médiá priniesli informácie, že majetok Technopolu za 20 miliónov eur skončil v rukách blízkych Marianovi Kočnerovi.
Technopol
Technopol
Zdroj: TASR

Kuciak

  • Po vražde novinára Jána Kuciaka sa začalo skloňovať aj meno podnikateľa Mariana Kočnera. Podľa telefonickej nahrávky sa mu mal aj vyhrážať. Kuciak podal na Kočnera aj trestné oznámenie. Polícia ho odmietla.
26. februára 2018 Slovenskom otriasla informácia o vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.
26. februára 2018 Slovenskom otriasla informácia o vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.
Zdroj: archív

Five Star Residence

  • V súvislosti s prevodmi bytov v tomto bytovom komplexe, ktorý stavala firma Mariana Kočnera, už polícia začala trestné stíhanie vo veci. Trestné stíhanie v prípade podala opozícia, podnikateľ sa podľa nich dopustil krátenia daní.

Glance House

  • Spor o bytovku Glance House sa ťahá od roku 2010, keď pre nezhody medzi developermi prokuratúra zablokovala celú stavbu. V roku 2012 boli pozemky pod bytovkou prevedené na firmu Mariana Kočnera napriek blokácii.