Podnikateľ sedí v cele v Justičnom paláci v Bratislave od 28. júna tohto roka. Jeho obhajcovia chceli pre svojho klienta slobodu. Súd zasadol vo veci presne pred týždňom, na rozhodnutie si vzal sudca čas. Kočnerov obhajca predložil aj znalecký posudok miliónových zmeniek, ktorý mal vyvrátiť, že by boli sfalšované. Sudcu však nepresvedčili.

„Dňom 3. 8. 2018 sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici zamietol žiadosť obvineného M. K. o prepustenie z väzby na slobodu a väzbu nenahradil žiadnou z jej alternatív,“ potvrdila hovorkyňa Úradu Špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. Obhajcovia samotného podnikateľa rozhodnutie súdu ešte včera nemali. „Poštár už u nás bol a poštu z Banskej Bystrice nepriniesol, otázku doručovania nerieši advokát, ale pošta,“ reagoval pre denník Plus JEDEN DEŇ obhajca Michal Mandzák.

Boj o slobodu však advokáti nevzdávajú. Nepáči sa im spôsob, akým policajti zbalili 20. júna Kočnera v dome na Kolibe. Mandzák tvrdí, že poučenie, s ktorým prišli, nespĺňalo zákonné náležitosti. Dokument sa navyše až doteraz nenachádzal vo vyšetrovacom spise, prokurátor ho tam dodal až po iniciatíve právnikov. „Prokurátor Ján Šanta pri výsluchu pred sudcom pre prípravné konanie dňa 1. 8. 2018 neuviedol, prečo poučenie nebolo súčasťou spisu a hlavne, kde sa poučenie nachádzalo,“ potvrdil Mandzák. Podobnou otázkou v inej veci, a teda či to je v poriadku, sa bude dokonca zaoberať v novembri Súdny dvor EÚ.