Ráno mal pri vstupe do súdnej siene Marian Kočner na tvári sebavedomý úsmev a ešte aj nový účes. Oblek ani kravatu však nevymenil - jedine, že by ich mal hneď niekoľko rovnakých a vymenil iba kus za kus. Postupne mu však úsmev poriadne primŕzal. Možno aj na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku už cítia decembrové počasie. Keď advokáti Markízy pritvrdzovali, Kočner viditeľne nervóznel. Trhal papieriky, ktoré mal pred sebou na stole.

Druhý obžalovaný - Pavol Rusko (56) sa na pojednávanie ani nedostavil, vyhovoril sa na zdravotné problémy. Zväz väzenskej a justičnej stráže však konštatoval, že jeho zdravotný stav nie je taký vážny, aby sa nemohol dostaviť. Právnik Pavla Ruska Michal Mandzák im zase oponoval s tým, že ZVJS nemá právomoc vynášať zdravotné súdy. Sám sa k zdravotnému stavu svojho klienta odmietol vyjadrovať so slovami: „Nie som lekár, nie som schopný sa k tejto skutočnosti vyjadriť.”

 

Pojednávanie sa nieslo v snahe Kočnera dokázať, že licencia TV Markíza bola v ohrození, pričom akékoľvek jeho vyjadrenia vzápätí spochybňovala advokátka Markízy Lucia Tandlich. Podľa nej je celá kauza iba výmyslom obžalovaných.

FOTO Kočnera s novým imidžom nájdete v galérii

Mohlo by vás zaujímať: