Bašternák je právoplatne odsúdený za daňové podvody pri prevode bytov v komplexe Five Star Residence. Vyšetrovaný je aj pre ďalšie trestné činy. Jedným z nich je aj daňový podvod pri stavbe luxusného bytového komplexu Bonaparte. V ňom mal Bašternák byt, v ktorom donedávna býval Fico. Ten mal v Bonaparte za suseda Kočnera.

 

Trestné stíhanie podvodov pri stavbe Bonaparte začalo v roku 2016. V januári 2018 polícia podľa denníka N informovala, že ešte nemôže Bašternáka obviniť, lebo nemá znalecký posudok. V kauze ide o to, že Bašternákova firma Real Forum Invest uviedla vyššiu hodnotu stavby, oproti reálnej cene. Bašternák si kvôli tomu uplatnil vratku DPH vo výške 3,6 milióna eur.

„Zo znaleckého ústavu zo Žiliny prišla kok…á požiadavka na vŕtanie sond vo všetkých bytoch!!! A z celkového toho smerovania čo tí k…ti chcú, to vyzerá, že vôbec to nechcú rýchlo a bezproblémovo ukončiť,“ mal napísať Kočner Bašternákovi. V ďalšej správe vraj Kočner napísal: „Začala byť obava, či to bude tak, ako má byť.“ Kočner dal vraj Bašternákovi aj úlohu, aby zistil s kým to má Peter dohodnuté. Petrom by mal byť Bašternákov advokát Peter Filip.

Odsúdenie Ladislava Bašternáka. Bratislavský krajský súd odsúdil Ladislava Bašternáka na pät rokov vezenia. Na fotke je Peter Filip.
Odsúdenie Ladislava Bašternáka. Bratislavský krajský súd odsúdil Ladislava Bašternáka na pät rokov vezenia. Na fotke je Peter Filip.
Zdroj: MIROSLAV MIKLAS