Informuje o tom Televízia Markíza na svojom spravodajskom webe tvnoviny.sk. Na verejnosť sa v stredu dostala komunikácia medzi Stromčekom a Kočnerom. Správy zachytili vyšetrovatelia protizločineckej jednotky NAKA z mobilu podnikateľa v trestnej veci vraždy Jána Kuciaka (†27) a Martiny Kušnírovej †27). Komunikáciu bude podľa Televízie Markíza teraz skúmať Generálna prokuratúra SR.

"Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár uložil pokyn prvej námestníčke generálneho prokurátora, aby identifikovala spomínanú trestnú vec a preverila jej vybavenie cestou Krajskej prokuratúry Bratislava, ktorá bude o výsledku informovať GP SR," potvrdila Televízii Markíza hovorkyňa GP Andrea Predajňová.

Stromček si s Kočnerom písal cez mobilnú aplikáciu WhatsApp, rovnako ako s daňovým podvodníkom Ladislavom Bašternákom. Podľa Televízie Markíza Stromček Kočnera kontaktoval v súvislosti s nejakou trestnou vecou, ktorú vyšetrovali na obvodnom oddelení polície v Bratislave. Televízia tvrdí, že všetky správy sú zo 6. 6. 2017. Prvá je v spise zachytená od Kočnera. Stromčeka žiada o nasledovné údaje: "Zdravím Viktor. Potreboval by som k tej záležitosti nasledovné informácie: 1. kde sa vec vyšetruje (presné oddelenie), 2. ak viem, tak aj meno vyšetrovateľa, 3. ak vieme, tak aj meno dozorového prokurátora. Podľa toho odporučím vhodného právneho zástupcu. Marian K."

"Stromček zisťoval mená vyšetrovateľa a prokurátora. V ten istý deň Viktor Stromček reaguje na Kočnerovu správu s tým, že mu zistil meno vyšetrovateľa aj prokurátora," uvádza televízia.