V Kočnerovej komunikácii so Zsuzsovou, ktorá unikla z aplikácie Threema, sa objavujú mená známych politikov. Podnikateľ sa v správach napríklad chválil, že Kali mu mal pomôcť s registráciou strany Cieľ - lenže tú nakoniec zamietli. V inej správe tvrdí, ako sa stretne s Hranolom a tvrdo mu povie svoje - ale či stretnutie bolo a ako sa skončilo, už nikde nepíše. Neskôr zase Kočner píše Zsuzsovej, že ide na Maledivách s Bugárom na raňajky aj na obed, lenže neskôr už píše iba to, že so šéfom Most-Híd iba poraňajkoval. Najnovšie sa objavili informácie, že podľa jeho správ Zsuzsovej vystrašil šéfa finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka. V lietadle s ním mal debatovať o Pavlovi Ruskovi a finančník mu podľa podnikateľových slov ďakoval za predvídavosť. Tým sa krátka správa končí. A Alena Zsuzsová mu na to obdivne odpíše Ave Ty.


Napriek závažným obvineniam, ktoré má Kočner na krku - či je to obvinenie z objednávky vraždy Kuciaka a Kušnírovej či obvinenie z prípravy vrážd prokurátorov - predsa len sa objavujú pochybnosti, nakoľko sú tvrdenia Kočnera v správach z aplikácie Threema, pravdivé alebo sú iba chválenkárstom. Vyšetrovatelia preto musia odhaliť a dokázať, či Kočner mal naozaj dobré vzťahy s vysokopostavenými ľuďmi alebo sa svojím vplyvom iba vychvaľoval. Aby tak zapôsobil - a nielen na Alenu Zsuzsovú.
Podľa odborníkov to nie je až také nemožné. „Bolo by neprirodzené, keby sa muž pred ženou nechválil, aký je úspešný a aký je skvelý, to je základný stavebný kameň dvorenia. Muž sa chváli dokonca aj budúcimi víťazstvami a úspechmi, nielen aktuálnymi. To je prirodzené,“ prezradil nám psychiater, ktorý si však neželal byť vzhľadom na citlivosť témy menovaný.
Keď sme sa pýtali na komunikáciu Mariana Kočnera s Alenou Zsuzsovou podnikateľových známych, politikov a psychológov, niektorí zareagovali - Typický Maroš. Ako teda vidia zarážajúcu komunikáciu? Naozaj mal Kočner taký vplyv a vzťahy, alebo sa viac chválil?