Obvinený Marián Kočner (55) mal údajne informácie o vyšetrovaní vraždy, ktorú si podľa obvinenia sám objednal, z prvej ruky. Z uznesenia o vznesení obvinenia Kočnera z objednávky vraždy Jána Kuciaka vyplýva, že mal detailné informácie z polície, ktoré mu mal zabezpečiť Norbert Bödör. Podľa ďalšieho obvineného Zoltána Andruska bol dokonca informovaný aj o samotnom priebehu vyšetrovania. Podľa Didáka je to dôkazom, že súkromné osoby ovládajú časť policajného zboru. „Nemusia ho ovládať celý, to nepotrebujú. A rovnako tak ovládajú časť NAKA,“ upresnil expolicajt. „Cieľom tejto skupiny stále je ovládať časť polície takým smerom, aby z toho profitovali súkromné osoby. A predpokladám, že z toho majú nejaký príjem.“

Bývalý vysoký policajný dôstojník Branislav Diďák vyzliekol uniformu po 26. rokoch. Z vonku sa pokúša o očistu policajného zboru.
Zdroj: Facebook/Branislav Diďák


Diďák tvrdí, že je to celé o prístupe k informáciám, obchodovaní s nimi a ich používaním. „Ja si myslím, že túto mafiu musíme dostať von. To ale vôbec nebude jednoduché,“ vyjadril sa pre aktuality. Podľa neho to funguje tak, že šéf jedného oddelenia NAKA je dosadený súkromnou osobu. Dvaja z tímu chodia sledovať novinárov a podnikateľov za štátne peniaze a na štátnych autách. Ďalší dvaja z tímu makajú na reálnych prípadoch a tak, ako by mali. Na konci roka majú všetci štyria dobré ohodnotenie. „Sú tam ľudia – skupina, ktorá rieši veci pre mocných podnikateľov, ktorí sa pokúšajú riadiť tento štát,“ tvrdí Diďák v rozhovore.