Hricik bol v susednom Česku právoplatne odsúdený za účasť v mafiánskej skupine a falšovanie peňazí. Mestský súd v Prahe mu udelil tri roky vo väzení s päťročným podmienečným odkladom. Mal patriť do gangu Radovana Krejčířa, ktorý zbohatol v 90. rokoch na kupónovej privatizácii. Informoval o tom týždenník Plus 7 dní. Pre Radovana Krejčířa mal Hricik spolu s daľšími spoločníkmi sfalšovať franky a české koruny v hodnote asi 188 miliónov eur.

Viacnásobne odsúdený Krejčí utiekol z Čiech už v roku 2005 na Seyschelské ostrovy. Momentálne sedí vo väzení v Južnej Afrike, kde ho odsúdili na 35 rokov za prípravu vraždy, podvody a obchodovanie s drogami. Skrývať sa podľa denníka Sme mal aj na Slovensku, v Nízkych Tatrách. Na dôverné stretnutia mal používať hotel Mariána Kočnera, ktorý je vo väzbe za 70 miliónové zmenky a je obvinený aj z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka († 27) a jeho snúbenice. Kočner z väzby dosadil za konateľa jeho firmy práve Hricika, aby spravoval najmä jeho nehnuteľný majetok. Podľa denníka Sme už predal tri byty a niekoľko garáži na Cintorínskej ulici v centre Bratislavy. Samotný Hricik v tejto súvislosti Pre týždenník Plus Sedem dni uviedol, že postupuje výlučne v súlade so zákonom.

Radovan Krejčíř
Radovan Krejčíř
Zdroj: ČTK

Pavla Holcová z Českého centra pre investigatívnu žurnalistiku tvrdí, že ju spojenie Kočnera na českú mafiu podľa nej nie je prekvapením a ani to, že Hricík spravuje Kočnerov majetok.. „Vplyvní ľudia aj zo sveta šedej ekonomiky a sveta organizovaného zločinu využívajú často služby tých, čo „vedia veci zariadiť,“ vysvetlila.

Holcová Pavla
Holcová Pavla
Zdroj: AKTUALITY.SK

Mohlo by vás zaujímať: