Kočner si predstavoval, že ministerka vnútra Denisa Saková bude tancovať tak, ako on bude pískať. Podľa jeho správ to však nebolo také jednoduché. Od oligarchu Norberta Bödöra sa snažil zistiť, ako bude Saková postupovať po svojom nástupe do funkcie. „Neviem, nebol som s ňou,“ mal odpísať Bödör.

Ministerka vnútra SR Denisa Saková
Ministerka vnútra SR Denisa Saková
Zdroj: TASR


Kameňom úrazu malo byť neskôr aj obsadenie funkcie policajného viceprezidenta v máji 2018. Mal sa o ňu uchádzať Ľudovít Makó, ktorého mal Kočner nazvať Lajo. „Tak Lajo sa už teší, že má tvoju a kamošovu podporu. Len nerozumie, prečo tá ku..a Denisa ho tam nechce,“napísal Kočner Bödörovi krátko pred rozhodnutím o ďalších členoch vedenia polície.
Saková ku Kočnerovej komunikácii povedala: „Vo všeobecnosti môžem povedať, že štýl komunikácie a vyjadrovania sa svedčí o inteligencii človeka. Snažím sa vychovávať svojho syna, aby bol slušný a mal úctu ku každému človeku bez ohľadu na jeho povolanie a pohlavie,“ povedala pre Plus JEDEN DEŇ.


Monika Jankovská o svoju funkciu štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti prišla začiatkom tohto mesiaca. Ešte predtým jej polícia zabavila aj mobilný telefón, a to práve preto, že mala komunikovať s Kočnerom, dokonca si s ním mala vymeniť až tisícku správ a mohla mu pomáhať aj pri súdnych sporoch v kauze zmenky. V správach Alene Zsuzsovej, ktorá je obvinená v kauze Kuciak, napísal, že je „jeho opička“. Extajomníčka tvrdí, že sa s Kočnerom nepozná.
Na naše otázky nereagovala.

Bývalá tajomníčka Monika Jankovská
Bývalá tajomníčka Monika Jankovská
Zdroj: MATEJ KALINA

Mohlo by vás zaujímať: