Koaličná dohoda na daňovo-odvodovej reforme, ktorá má pomôcť aj gastro sektoru, môže trvať ešte niekoľko mesiacov. Mnohé ťažko skúšané reštaurácie to však nemusia prežiť. V Matovičovom návrhu je okrem zníženia DPH na 10 % aj to, aby reštaurácie podávali k jedlu povinne krčah vody zdarma alebo zaviedli povinné prepitné a ekologické menu.

Vlastný boj za pomoc gastru rozbehol aj minister hospodárstva Richard Sulík, ktorý si vie predstaviť aj zníženie DPH na 5 %. „Na to musí byť dohoda v koalícii,“ povedal šéf SaS pre TA3. S akoukoľvek pomocou súhlasí aj Asociácia hotelov a reštaurácií. „Zníženie sadzby DPH považujeme za nevyhnutné opatrenie, ktoré pomôže stravovacím prevádzkam eliminovať negatívne dosahy pandémie v dôsledku prijatých opatrení,“ tvrdí sa v stanovisku asociácie s tým, že znížená sadzba DPH je štandardným nástrojom európskych krajín na podporu gastro sektora.

Igor Matovič navrhuje znížiť DPH pre gastro sektor z 20 na 10 percent.
Zdroj: JÚLIUS DUBRAVAY, Immocap

Koalícii sa snaha uprieť v tomto prípade nedá, napriek tomu však stále ostáva len pri slovách. Do nejasnej situácie sa tak pomerne prekvapivo vložil mimoparlamentný Hlas-SD, ktorého nezaradení poslanci predložili kompromisný návrh na zníženie DPH pre gastro na päť percent a od roku 2023 natrvalo na desať percent. „Sulík môže pomôcť zachrániť gastro sektor na Slovensku,“ povedal podpredseda Hlasu Richard Raši (50), ktorý šéfa rezortu hospodárstva vyzval na podporu ich nápadu.

Článok nájdete na ďalšej strane.