Na predvolenej debate o zahraničnej politike konfrontoval moderátor Martina Klusa (Sme rodina) so skutočnosťou, že sa nachádza na jednej kandidátnej listine spoločne s bývalým poslancom za ĽSNS. Jozef Šimko je primátorom Rimavskej Soboty a tiež súčasným i kandidujúcim poslancom za hnutie Sme rodina. Avšak nebolo tomu vždy tak.

Do parlamentu sa spočiatku dostal ako reprezentant extrémistickej strany Mariana Kotlebu - ĽSNS. Bol kritikom protipandemických opatrení, často šíril lži a dezinformácie a otázne je aj jeho zahraničnopolitické smerovanie. Pred parlamentnými voľbami sa na kandidátnu listinu Sme rodina pridal aj bývalá známa tvár strany Sloboda a solidarita Martin Klus.

Ide o politikov s odlišnými videním sveta, čo dal nováčik v Sme rodina pocítiť aj predsedovi Borisovi Kollárovi. Podľa jeho vlastných slov mu viackrát povedal, aby Jozef Šimko s hnutím nekandidoval. Kollár ho nevypočul a do konania volieb sa už žiadna zmena pravdepodobne nestane.

"Nevyjadril som sa, že nesúhlasím s pánom Šimkom na kandidátke, ale s jeho statusmi, ktoré sú často v úplnom rozpore so stanoviskami, ktoré Boris Kollár zastáva ako druhý najvyšší ústavný činiteľ a sú teda aj v rozpore s pozíciami hnutia Sme rodina. Za takýchto okolnosti, som sa s predsedom pánom Kollárom rozprával o možnosti, že by pán Šimko nebol ďalej súčasťou kandidátky. Ideálne na základe vzájomnej dohody" odpovedal na našu otázku Martin Klus.

Exkluzívne pre denník Plus JEDEN DEŇ sa vyjadril aj samotný Boris Kollár. Jeho reakciu si prečítajte v našej galérii.

PREČÍTAJTE SI VIAC O SPORE KANDIDÁTOV KLUSA A ŠIMKA