Koaliční poslanci sa už dokonca vyhýbajú aj diskusii, ako sa to včera stalo na parlamentnom hospodárskom výbore, na ktorom sa nezúčastnil ani jeden z nich. Pritom riadne sa z neho ospravedlnili len štyria.

"Keby na programe neboli dôležité veci týkajúce sa každej domácnosti, ktorá ma uzavretú nejakú formu neživotného poistenia – napríklad poistenie auta – tento ich panický strach, že môžu byť prehlasovaní, by bol až smiešny!," povedala predsedníčka výboru za SaS Jana Kiššová.

A zatiaľ čo sa koaliční poslanci báli zúčastniť na hospodárskom výbore, jeho člen Robert Fico sa zľakol navštíviť obec Nižná Rybnica na Zemplíne, hoci to mal v pláne. V pláne akurát nebolo, že ho tam okrem jeho straníkov čakajú s transparentmi aj okradnutí farmári. Vystrašený Fico tak zostal v susednej dedine.

"Pamätám si časy, keď z koalície sršalo sebavedomie a povýšenosť. Časy sa ale zmenili, teraz je hlavnou emóciou v koalícii strach a zbabelosť. Vedia, že vládli zle a vedia, že im to už u ľudí neprechádza," uzavrela Kiššová.

Prečítajte si tiež: