Ako informuje internetová stránka slovenského prezidenta, Kiska počas oficiálnej návštevy Francúzska rokoval tiež s predsedom Národného zhromaždenia Francúzskej republiky Claudom Bartolonem.

Dusno u Kisku. Dôvody, prečo majú prezidentovi najbližší napäté vťahy

"Súčasťou oficiálnej cesty bol aj ekonomický program. Andrej Kiska navštívil spolu s podnikateľskou delegáciou Centrum výskumu a vývoja PSA Peugeot Citroën a diskutoval so zástupcami francúzskeho zamestnávateľského zväzu MEDEF," uvádza sa na stránke. Na stretnutí s podnikateľským zväzom prezident vyzdvihol kvalitu slovenských pracovníkov, ktorú oceňujú aj zahraniční investori.

Kiska ukázal svoju pýchu. Pochválil sa priamo na dovolenke

Kiska na odvážnych FOTO zo slovenskej divočiny: Pán prezident, nie je to nebezpečné?!

Kiska si vo Francúzsku uctil obete teroristických útokov z roku 2015 a veniec položil aj k soche generála Milana Rastislava Štefánika na terase Observatória v Meudone.
Zdroj: Kancelária prezidenta SR

Kiska si vo Francúzsku uctil obete teroristických útokov z roku 2015 a veniec položil aj k soche generála Milana Rastislava Štefánika na terase Observatória v Meudone.
Foto: Kancelária prezidenta SR

Ako ďalej povedal, nielen kvalita, ale aj kreativita a motivácia našich ľudí vytvára veľký ekonomický potenciál Slovenska. Zároveň skonštatoval, že verí, že vďaka potenciálu svojich mladých ľudí Slovensko ešte viac zužitkuje možnosti, ktoré ponúka Európska únia.

"Budem rád, keď aj toto stretnutie bude inšpirovať a prispeje k výmene skúseností a rozvoju francúzsko-slovenskej spolupráce," povedal Kiska. Prezident Kiska si vo Francúzsku uctil obete teroristických útokov z roku 2015 a veniec položil aj k soche generála Milana Rastislava Štefánika na terase Observatória v Meudone.