Prezident Kiska sa snaží na odporúčanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka obmedziť súkromné lety do svojho rodného Popradu. Nedávno preto zvolil cestovanie autom, v pondelok dokonca za pracovnými povinnosťami pricestoval do Bratislavy vlakom.

Prezidentovi sa však za vládnou letkou zrejme predsa len cnie. Ako pre Plus JEDEN DEŇ potvrdili z ministerstva vnútra, hlava štátu sa na nedávny zápas slovenskej hokejovej 18-ky s ruskými rovesníkmi presunula práve vládnym špeciálom. Šéf tlačového odboru Kancelárie prezidenta SR Roman Krpelan to zdôvodnil prezidentovým programom. Podľa neho bol ešte popoludní na pracovnom sneme a o pol šiestej večer už fandil našim chlapcom.

„Prezident vystúpil v Bratislave na sneme Republikovej únie zamestnávateľov a letecky sa na pozvanie Slovenského zväzu ľadového hokeja presunul na štvrťfinále majstrovstiev sveta hokejistov do 18 rokov do Popradu na zápas Slovensko-Rusko. O let s prezidentom požiadal aj prezident Zväzu ľadového hokeja Martin Kohút, ktorý sa presúval z Bratislavy na rovnaký zápas,“ dodal Krpelan.

Rezort vnútra pritom doplnil, že vo všeobecnosti sa dá o automobilovej doprave hovoriť ako o najlacnejšom spôsobe. „Pri lietadle je okrem palivových nákladov potrebné zahrnúť aj dvojité personálne prostriedky. Ochranka zabezpečuje aj miesto odletu, aj príletu v prípade vnútroštátnych letov. To znamená, že aj v prípade prepravy lietadlom paralelne musí ísť aj auto s ochrankou,“ uviedla hovorkyňa rezortu vnútra Andrea Dobiášová. To dnes, keď by mal prezident cestovať na východ, nebude však potrebné. „Podľa mňa dnes pôjde autom,“ povedal Krpelan pre Plus JEDEN DEŇ.

Ani Kiskov rakúsky kolega nelieta

Naša hlava štátu nie je jediným prezidentom, ktorý skúša rôzne druhy dopravy. Jeho rakúsky náprotivok Alexander Van der Bellen pricestoval včera do Bratislavy na oficiálnu návštevu Slovenska loďou. Cudzie mu však nie sú ani železnice, keďže nedávno si to namieril cez Rakúsko usadený v kupé vlaku.

Čítajte viac

Výber z magazínov

EMMA

Výber z magazínu Pekné bývanie

Chutné recepty z Dobrého jedla

Niečo o stravovaní