V kauze resocializačného zariadenia Čistý deň padlo druhé obvinenie. Informovala o tom dnes televízia Markíza vo večernej spravodajskej relácii.

Podľa jej informácií polícia pre zločin sexuálneho zneužívania stíha 25-ročného Jakuba z Bratislavy, ktorý mal mať sexuálny styk s vtedy iba 14-ročnou Natáliou. Ako uviedla Markíza, práve tento prípad celú kauzu pred vyše rokom otvoril. Jakub mal byť podľa svedkov ergoterapeut, neskôr polícia potvrdila, že bol v centre zamestnaný ako kuchár.

Polícia sa podozreniami už raz zaoberala. Pred medializovaním kauzy prípad zastavila, pretože Jakub o veku Natálie vraj nevedel. Po opätovnom otvorení prípadu Jakuba obvinili.

  • EXKLUZÍVNE Matka chovankyne z Čistého dňa prehovorila: Povedala naplno, prečo to urobili!
Zdroj: Matúš Német

Vyšetrovateľ obvinil zo zločinu sexuálneho zneužívania 25-ročného muža z Bratislavy,” uviedla pre televíziu hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Mária Linkešová.

Ďalšie podrobnosti polícia pre prebiehajúce vyšetrovanie nezverejňuje a obvinený prípad komentovať nechce. V kauze resocializačného centra je to podľa Markízy už druhý obvinený.

  • Kontrolórka o Čistom dni: V zariadení bolo cítiť strach, Tománkovci sa ma snažili zmanipulovať!

Pre prečin sexuálneho zneužívania má byť stíhaný aj bývalý zástupca riaditeľa. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny odobralo Čistému dňu akreditáciu po odporúčaní Akreditačnej komisie v auguste tohto roku.

Pri prvom podobnom odporúčaní to minister práce Ján Richter neurobil. Podľa neho vtedy neexistovali žiadne zákonné dôvody na jej odobratie.

Richter čelil 7. septembra neúspešnému pokusu o odvolanie v Národnej rade SR. Iniciovala ho opozícia, podľa ktorej v kauze Čistý deň zlyhal. Za návrh o vyslovení nedôvery v parlamente hlasovalo len 61 zo 139 prítomných poslancov. Na odvolanie člena vlády treba aspoň 76 hlasov.

Prečítajte si aj: