Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová. Návrh dohody sa dotýka aj ďalších troch vrážd a ďalšieho obvineného piťovca Mateja Šalagu.

"Prokurátor ÚŠP podal 8. decembra 2020 na ŠTS v Pezinku návrh na schválenie dohody o vine a treste na Juraja Ondrejčáka obvineného z viacerých trestných činov vrátane vrážd. Obvinený priamo spáchal jednu vraždu osoby Ľuboslava V., na ostatných vraždách - Jána Takáča, Fadila P. a pokusu o vraždu Tibora F. mal účasť. Prokurátor podal návrh na schválenie dohody o vine a treste Mateja Šalagu obvineného z trestného činu vraždy," uviedla v stredu hovorkyňa GP SR.

 

V prípade ďalších vrážd okrem bosa Takáča ide o vraždy bosa albánskej enklávy košického podsvetia Fadila Pasjaču zavraždeného v roku 2000, svedka a účastníka vraždy Pasjaču Ľuboslava Velka rovnako z roku 2000 a člena skupiny takáčovcov z roku 2004.

Vyšetrovanie v týchto prípadoch bolo ukončené 24. júna 2020. Z vraždy Takáča bol v marci 2017 obvinený Juraj Ondrejčák alias Piťo, ktorý si aktuálne odpykáva 16-ročný trest odňatia slobody. Spolu s ním polícia vtedy obvinila jeho podriadených zo skupiny, ktorá operovala z bratislavského Lamača. Obvinený Matej Šalagu si aktuálne odpykáva sedemročný trest odňatia slobody.

Článok pokračuje na ďalšej strane.