V tendri pre štátnu nemocnicu súťažili celkovo tri firmy. O zákazku sa uchádzala aj firma Med Leader, ktorú v minulosti vlastnil súčasný riaditeľ Stredoslovenského ústavu srdcových chorôb Juraj Frajt. Práve Frajtova bývalá firma je častým subdodávateľom pre víťaznú bratislavskú firmu E-BA tpz, ktorá bude dodávať materiál pre Nemocnicu svätého Michala.

Podnikateľ Frajt sa navyše pozná s exministrom zdravotníctva Richardom Rašim. “Poznáme sa, ale nemáme žiadny pracovný vzťah,“ potvrdil Frajt pre týždenník TREND.

Veľké hodnotenie zdravotníckych zariadení: Ktoré nemocnice pacientov desia?

Pacienti rozhodli: Toto sú najhoršie slovenské nemocnice!

Nenávidený primátor či korunný princ? Raši u voličov totálne prepadol, tvrdá kritika od Košičanov

Košický primátor dokonca dovolenkoval aj v jeho luxusnej nehnuteľnosti v Chorvátsku. “Pána Frajta poznám niekoľko rokov, ale nemáme pracovný ani príbuzenský vzťah. Bol som v jednom z apartmánov určených na prenájom v danej nehnuteľnosti a zaplatil som sumu štandardnú v danej oblasti, to je 1050 chorvátskych kún za noc,“ uviedol Raši.

Podľa nadácie sa Raši tiež pozná so súčasným riaditeľom Nemocnice svätého Michala Mariánom Križkom. Blízko k SMER-u má aj obstarávacia firma PRO-TENDER, ktorú vlastní Rašiho bývalý spolužiak Peter Hložný.