Poriadne to medzi nimi vrie. Potom, čo si prezident Andrej Kiska vymieňal ostré odkazy so šéfom vlády Robertom Ficom sa strhla slovná prestrelka už aj medzi ním a ministrom vnútra Robertom Kaliňákom. Obaja štátnici za posledné dni vo svojich vyjadreniach poriadne pritvrdili.

„Štát hrubo zneužíva svoju moc na to, aby kohokoľvek pošpinil a zdiskreditoval. Ukázalo sa, že za tým všetkým stojí minister vnútra, ktorý zneužil Národnú kriminálnu agentúru,“ povedal Kiska v rozhovore pre týždenník Vasárnap.

Reagoval takto na únik informácií týkajúcich sa jeho firmy KTAG, ktorú má spoločne s bratom. Na jeseň minulého roka sa totižto do médií dostali dokumenty, ktoré poukazovali na fakt, že prezidentova firma si krátila dane. Ministerstvo vnútra Kiskovi odkázalo, že iba hľadá vinníka za svoje chyby.

Kaliňák si v súvislosti s prezidentom nedával servítku pred ústa ani dnes. Na tlačovej konferencii venovanej dopravno-bezpečnostnej situácii na Slovensku v roku 2017 sa ostro vyjadril na margo hlavy štátu. „Predtým som bol označený, že trucujem, teraz, že zneužívam moc. Ak má pocit, že chceme niečo zneužívať, tak sa pravdepodobne bojí,“ povedal Kaliňák.

Spomenul pritom aj vládny špeciál. Okrem využívania vládneho lietadla na súkromné lety domov do Popradu však Kiskovi vytkol aj úplné inú záležitosť. „Pridám sa asi ďalšou faktúrou prezidentovi,“povedal Kaliňák. „Pošlem faktúru prezidentovi za čistenie interiéru lietadla, ktoré sa vrátilo z Mexika celé ovracané,“ odkázal šéf rezortu vnútra. Prezidentovi zároveň odporučil, aby nerobil s ľuďmi, ktorí sú prasce.

„Je ľudsky úbohé vysmievať sa ľuďom za to, ak im je v lietadle nevoľno. Už v Mexiku po ceste na letisko zachraňovala sanitka jedného z členov delegácie pre žalúdočné problémy, nie z Kancelárie prezidenta,“ reagoval na Kaliňákové slová Kiskov hovorca Roman Krpelan. Prezident bol na oficiálnej pracovnej návšteve Mexika koncom novembra minulého roka.

Prečítajte si tiež: