O tom, že Harabin zvažuje kandidatúru za prezidenta, denník Plus JEDEN DEŇ informoval už v septembri minulého roka. Dnes začínajú jeho plány naberať na obrátkach. Po Slovensku sa totiž rozbehla občianska iniciatíva jeho priaznivcov, ktorí obiehajú slovenských voličov a zbierajú pre sudcu Najvyššieho súdu podpisy.

Na to, aby mohol Harabin kandidovať ako občiansky kandidát, potrebuje podľa ústavy minimálne 15-tisíc podpisov od voličov. So zbieraním podpisov vraj nič nemá. „Dozvedel som sa to z médií, že sa niečo také deje. Teší ma, že ľudia sledujú moje výstupy a nedajú sa už ohlupovať,“ reagoval Harabin. Bývalý minister sa však ešte definitívne nerozhodol, či naozaj pôjde do boja o palác. „Moje rozhodovanie bude ovplyvňovať, koľko podpisov vyzbierajú. Vo svete je bežné, že končí predseda Najvyššieho súdu ako prezident.“ vysvetlil.

Podľa našich informácií Harabin už rieši medzi svojimi aj to, čo urobí, ak mu jeho zámer nevyjde. Nám povedal, že jeho prioritou bude dostať sa na Ústavný súd. V kuloároch sa však šepká, že by sa Štefan Harabin mohol vrátiť naplno do politiky s vlastnou stranou. „To môžem teraz absolútne vylúčiť,“ reagoval exminister. Na sociálnych sieťach v každom prípade už teraz rozbieha veľkú kampaň.

Mohlo by vás tiež zaujímať: