Ondrej Janíček mal prísť o Fatimu po tom, ako jeho i obchodného spoločníka obvinili z vydierania iného podnikateľa. Vtedajšia sudkyňa Monika Jankovská rozhodla o ich väzbe. Podľa Janíčka za to dostala úplatok. Kým Janíček sedel v base, už nebohý mafián Peter Čongrády mohol získať jeho bar Fatima. Janíčkov syn Rafael o tom nedávno povedal: „Jankovská si na pleciach nevinných dokázala vydláždiť cestu na ministerstvo aj vďaka tejto kauze.“

Štátna tajomníčka nad týmito tvrdeniami krúti hlavou. Podľa denníka SME naznačila, že terajšia medializácia prípadu môže byť tlakom na sudcu, ktorý má rozhodnúť o obnove procesu. Ondrej Janíček chce obnoviť konanie v kauze vydierania, ktorá ho dostala za mreže. Pokúsil sa o to včera na trenčianskom súde. Pojednávanie ale odročili, pokračovať bude v júni výpoveďami svedkov.

Jankovská sa na súde včera neobjavila, pre Plus JEDEN DEŇ však povedala, že ide o starý spor. „Pán Janíček sústavne tvrdí, že má nové dôkazy,“ povedala nám. Niekoľkokrát sa už vyjadrila, že Čongrádyho nepoznala, súdila však jeho brata. Janíčka žaluje, pretože jeho tvrdenia o jej spojenectve s mafiou považuje za odplatu za to, že ho počas svojej kariéry sudkyne odsúdila. Nový minister spravodlivosti Gábor Gál po rozhovore s Jankovskou uviedol, že je to v rukách Generálnej prokuratúry. Štátna tajomníčka tak zostáva vo funkcii.

Monika Jankovská 2012 – stala sa štátnou tajomníčkou, sudcovskú činnosť má pozastavenú 2014 – začala pomáhať dôchodcom v boji s podvodníkmi, takzvanými šmejdmi 2016 - kandidovala ako nezávislá za stranu Smer-SD do parlamentu 2017 – uchádzala sa o miesto v Súdnej rade, čo neprešlo cez vtedajšiu ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú

Bar Fatima Bar Fatima, pre ktorý sa údajne podplácalo, skončil najnovšie v rukách manželky šéfa protikorupčnej polície Márie Krajmerovej a jej brata. Podľa dostupných údajov ho mala totiž kúpiť firma BATA, ktorú vlastnia spomínaní súrodenci. Ondrej Janíček chce získať späť podnik.

Prečítajte si tiež: