Policajti si Kočnera nechali priviezť z väznice v Leopoldove, kde momentálne sedí vo väzbe.

Na NAKA Kočner dorazil v sprievode policajtov, krátko pred pol deviatou. Prišiel aj jeho advokát Marek Para. Ten potvrdil, že jeho klienta chcú vyšetrovatelia vypočuť v súvislosti s SMS komunikáciou. Podľa jeho slov je na výsluch predvolaný z obvinených v prípade vraždy Jána Kuciaka len Kočner. Prípadu vraždy J. Kuciaka by sa podľa neho mohli týkať dve SMS správy v Kočnerovom mobile. "Nie je mi celkom jasné, či sa vyšetruje strana Smer, alebo poškodený Ján Kuciak, budem si to ešte musieť s vyšetrovateľom ujasniť," povedal Para s tým, že v komunikácii bolo asi 300 papierov vo formáte A4 o strane SMER. Či bude Kočner ochotný vo veci aj vypovedať, nie je podľa Paru isté.

Kočnerov advokát Marek Para.
Kočnerov advokát Marek Para.
Zdroj: archív

 

Po asi 3,5 hodinách Mariana Kočnera eskorta odviezla z výsluchu. Jeho advokát Marek Para potvrdil, že jeho klient čiastočne vypovedal, vinu však popiera.

Kedysi neohrozený biznismen vysvetľoval komunikáciu s nitrianskym oligarchom Norbertom Bödörom aj ďalšími osobami. 

Bývalému SIS-károvi Petrovi Tóthovi mal dokonca Kočner posielať správy s osobnými údajmi zavraždeného novinára Jána Kuciaka. "Ján Kuciak, Veľká Mača 558, Galanta," mal podľa medializovaných správ napísať.

Keď sa tieto správy dostali na svetlo sveta, Kočnerov obhajca Marek Para okamžite reagoval. "Nie je úplne preukázaná úplnosť komunikácie ani okolnosť, kto s kým komunikuje, a ani zákonnosť získania dôkazu. Obhajoba má prostriedky vysporiadať sa s týmto dôkazným prostriedkom," povedal s tým, že je znechutený únikmi z vyšetrovacieho spisu. Para však zároveň potvrdil, že Kočner má dnes vypovedať.

S Norbertom Bödörom si mal zase Kočner vymieňať správy o advokátovi Danielovi Lipšicovi, exprezidentovi Andrejovi Kiskovi či poslancovi Borisovi Kollárovi. Mali tiež komunikovať o vládnej strane Smer a debatovať o stratégii tak, aby zostala vo vláde. Bödör mal dokonca pre Kočnera zabezpečovať lustrácie novinárov.

Fotku Kočnera ako v sprievode policajtov kráča na výsluch nájdete v galérii!

 

Mohlo by vás zaujímať: