„Divákom chceme predstaviť to najlepšie, čo na Slovensku máme a čo v zahraničí už ocenili,“ povedal nám Peter Živner (28), choreograf a zakladateľ súboru Čarovné ostrohy. Tento bývalý sólista Lúčnice dal pred dvomi rokmi dokopy najlepších tanečníkov nielen z Lúčnice, ale aj profesionálov zo SĽUK-u. S novou skupinou za krátky čas precestoval takmer celý svet.

 

 RUKY HORE: Peter Živner tancuje folklór od svojich piatich rokov.

 RUKY HORE: Peter Živner tancuje folklór od svojich piatich rokov.

 TRÉNING: Aj takto zakladateľ Čarovných ostrohov dokáže skákať pred predstavením.

 ZLATÝ SLÁVIK: Tanečníci okrem folklóru tancujú aj moderné tance.

Idú na olympiádu

Nielenže ich vystúpenie zaujalo takmer 100-tisíc divákov na výstave Expo v Zaragoze, ale oslovili ich aj Gipsy CZ, víťazi českej Eurovízie, aby s nimi vystupovali na finále v Moskve. 
Dokonca by mali vystúpiť aj na pripravovanej zimnej olympiáde v kanadskom Vancouvri. „Teraz sa chceme hlavne sústrediť na víkendové bratislavské vystúpenia. Trénujeme každý päť hodín. Som presvedčený, že vystúpenie diváci ocenia,“ poznamenal Živner. Dodal, že aj viacerí veľvyslanci už prejavili záujem vidieť túto tanečnú šou. Záštitu nad podujatím dokonca prevzal podpredseda vlády pre menšiny Dušan Čaplovič. Až 36 tančníkov bude počas celého večera sprevádzať 24-členné hudobné teleso Diabolské husle Jána Berkyho Mrenicu mladšieho.