Juraj Čurný vidí  vo vládnutí premiéra viacero závažných problémov, ktoré podľa jeho slov dokazujú, že Matovič nie je dlhodobo spôsobilý na riadenie krajiny.

Hudobný expert podotkol, že celá premiérova doterajšia kariéra bola založená na hľadaní nepriateľa, čo pokračuje doteraz. "Do tejto polohy sa v podstate nemá problém dostať ktokoľvek, kto nejakým spôsobom nesúhlasí s jeho názormi, resp. nad nimi neprejavuje dostatočné nadšenie. V situácii, keď je hlavou výkonnej moci, je to (veľmi) nebezpečné," napísal s tým, že jeho správanie sa začína podobať na autoritatívne režimy iných krajín.

Problémom je podľa Čurného aj Matovičove neustále urážanie politických oponentov, ale aj spolupracovníkov či občanov. "Nechcem a nebudem tolerovať žiadneho politika na pozícii predsedu vlády, ktorý sa takto správa, neraz voči ľuďom, s ktorými “husi nepásol” a ktorým či už po odbornej alebo ľudskej stránke nesiaha ani...," adresoval mu drsné slová. Elementárny nedostatok úcty sa podľa neho nedá nijako ospravedlniť.

Premiér podľa odborníka zaostáva aj v komunikácii, ktorá je častokrát chaotická. A práve to spôsobuje problémy. "Škodí svojej vlastnej vláde, vládnej koalícii a predovšetkým škodí celej krajine. Pretože krajina, v ktorej neustále podnecuje nervozitu je na najlepšej (či skôr najhoršej) ceste k občianskym nepokojom a nie na cestu riešenia problémov, ktorých sa tu nahromadilo viac než dosť," dodal s tým, že práve kvôli tomu ľudia odmietajú čokoľvek, čo samotný premiér presadzuje. Ďalším dôkazom toho je podľa neho aj neustále zlyhávanie v oblasti vládnutia. Premiér podľa neho "evidentne miluje úlohu hovorcu vlastných nápadov a riešení".

AKÉ RIEŠENIE VIDÍ ČURNÝ? DOZVIETE SA V GALÉRII