V deň oslobodzujúceho rozsudku pre obžalovaných Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej sa do médií dostala informácia, že za oslobodenie podnikateľa a jeho volavky hlasovali členovia senátu Ivan Matel a Rastislav Stieranka. Naopak, predsedníčka senátu Ružena Sabová mala hlasovať za ich odsúdenie.

Hrubala to ale celé poprel. „Predsedníčka senátu Ružena Sabová mi dňa 7. septembra 2020 oznámila, že medializované informácie o hlasovaní sudcov o rozsudku, ktorý bol vyhlásený 3. septembra 2020, sú nepravdivé,“ napísala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková Hrubalove stanovisko. Sabová Hrubalu zároveň požiadala, aby „zamedzil šíreniu nepravdivých správ zo súdneho spisu“.

Hrubala zopakoval to, čo už povedal v deň rozsudku: „Zdôrazňujem, že výsledky hlasovania o rozsudku v trestných veciach sú zo zákona tajné. Špekulácie niektorých médií o tom, kto ako hlasoval, výrazne a bez opory v zákone zasahujú do osobného i profesijného života dotknutých sudcov.“ Hrubala preto žiada médiá, aby sa zdržali ďalšieho šírenia ničím nepodložených tvrdení.

Anketa
Mala by verejnosť vedieť, ako ktorý člen senátu súdu hlasoval?
  • 63%
  • 37%