Boris Kollár si zverejnením komunikácie s neplnoletou dievčinou z resocializačného zariadenia môže ešte pekne zavariť. Jej zverejnenie si mal totižto veľmi dobre premyslieť.

FOTO Unikla tajná komunikácia Kollára s tínedžerkou: Z týchto oplzlostí vám bude zle!

„Ten, kto porúší dôvernosť určitých neverejne prednesených slov tým, že ich sprístupní niekomu tretiemu a tým poškodí určité práva tej druhej osoby sa dopustí trestného činu,“ povedala nám odborníčka na trestné právo Lucia Kurilovská.

Šokujúce! Opozičný poslanec sexuálne obťažoval tínedžerku. Nitky vedú ku Kollárovi

Kollár môže mať problémy aj napriek tomu, že nezverejnil meno dievčiny a v komunikácii ju označil skratkou XY. „Ak sa preukáže, že jej bola spôsobená vážna ujma na právach tým, že Kollár zverejnil túto komunikáciu, tak môže ísť o trestný čin. Všetko závisí od dokazovania v konaní,“ ozrejmila nám odborníčka.

Matka Kollárovho syna lieta v poriadnych problémoch. Prišla politikova reakcia

Za porušenie dôvernosti hrozí trest odňatia slobody dva roky. Ak sa však jedná o verejného činiteľa, čo je aj Kollárov prípad, tak môže vyfasovať až 5 ročný trest.

Poriadne problémy môže mať Kollár ešte aj kvôli nízkemu veku mladej chovankyni. Pomôcť mu nemusí ani jeho výhovorka, že o tom, koľko má rokov v tom čase spočiatku vôbec nevedel. „Musí jednoznačne dokázať, že nemohol vedieť, nemal vedomosť a nemohol mať tú vedomosť. Ak by bol totiž čo i len najmenší náznak toho, že to mohol vedieť alebo to vedel nejakým spôsobom zistiť a mohlo to byť evidentné, tak mu nič nepomôže,“ hovorí Kurilovská.

Poslanec Kollár to schytal na celej čiare: Drsná hádka kvôli deťom!

Podľa nej musí byť jasne dokázané, že o veku dievčiny vedieť nemohol, inak je otázne, či sa nedopustil mravného ohrozenia mládeže.

Jedna z „matiek“ Borisa Kollára má hlavu v smútku. Jej nezvestného brata zrejme zavraždili

Kollár zverejnil komunikáciu s mladou dievčinou včera potom, ako zakladateľka zariadenia Čistý deň Zuzana Tománková Miková vyšla na svetlo sveta s tvrdením, že poslanec ktorý v súčasnosti sedí v opozícii, obťažoval ich drogovo závislú chovankyňu. Kollár potom ukázal časť prepisu komunikácie v ktorej zaznievali slová ako „Chcem ťa,“ či „Už ťa chcem...pomilujem si ťa“ a oveľa šteklivejšie výrazy, ktoré dievčine písal.

Viac na Pluska.sk: