Už týždeň je top témou rozhovorov obyčajných ľudí, ale aj širokej verejnosti, poslancov a rôznych analytikov práve Zimná olympiáda v Pjongčangu. Výnimkou nie je ani poslanec koaličnej SNS Anton Hrnko. Ten je povestný rozhodnými a ostrými poznámkami. Prečítajte si, aké slová venoval Kuzminovej, či ruským športovcom!

Anastasia Kuzminová
Anastasia Kuzminová
tasr

Hrnko sa cestou domov v aute totiž započúval do rozhovoru Nasti Kuzminovej, ktorá v rádiu rozprávala o svojom športovom výkone. "Redaktor sa spýtal dvojnásobnej striebornej Nasti, či dá svoju striebornú medailu svojmu bratovi Antonovi, ako sľúbila. Rozradostená športovkyňa túto informáciu s veľkou vnútornou radosťou potvrdila. "Áno, túto medailu dám svojmu bratovi, ako som to sľúbila", zaštebotala svojím typickým ruským prízvukom úspešná slovenská olympionička," opisuje Hrnko na sociálnej sieti.

Kuzminovej brat je Anton Šipulin je podľa jeho slov jeden z najlepších svetových biatlonistov, ktorý reprezentuje Rusko.

Taký veľkorysý však už nebol pri zmienke o Medzinárodnom olympijskom výbore. "Z nepochopiteľných dôvodov vykopol ruských olympionikov a para-olympionikov z tohtoročných Olympijských hier. Pritom v prípade Antona Šipulina nevznikla ani len kvapka podozrenia, žeby mohol byť zapletený do dopingových podvodov alebo afér. Kam sme to s tým naším olympijským hnutím dotiahli?" pýta sa namosúrene národniar a pokračuje. "Nórski astmatici (nemali by byť na Paralympiáde?) berú medailu za medailou, ale Rusko nemôžu reprezentovať ani ľudia, ktorí žiadnu pochybnosť nevzbudzujú. Dokonca takí nie, ktorých arbitrážny súd uzná za nevinných!" rozčuľuje sa Hrnko.

Prečitajte si tiež: