Pozvanie prezidenta k spoločnému stolu prijali všetci šéfovia krajov. Zúčastniť sa nemohol iba bratislavský župan Juraj Droba, ktorý je pracovne v zahraničí. Počas hodinového obedu stihol prezident so šéfmi krajov prebrať viacero tém, ktoré trápia ľudí v jednotlivých župách. „Som rád, že sme mali možnosť sa porozprávať jednak o tom, ako župy preberali, ale aj o tom, kde vidia priority z pohľadu svojej práce. Každá župa má možno trochu svoje problémy, ale niektoré problémy sú spoločné,“ povedal po spoločnom obede Kiska.

Spoločne s novými predsedami krajov debatovali o témach ako sú cesty, zdravotníctvo či školstvo. „Často si ľudia neuvedomujú, čo všetko je v rukách županov a akí sú dôležití,“ pripomenul Kiska. „Prezident prisľúbil, že do konca roka 2018 navštívi všetky župy,“ povedal po spoločnom obede nový šéf trnavského kraja Jozef Viskupič. Ten si pochvaľoval aj obed, chutil mu najmä čokoládový dezert. „Ale sústredil som sa najmä na debatu,“ dodal s úsmevom.

Danko sa chce stretnúť s Kiskom aj Ficom. Dôvodom je horúca téma

„Pán prezident veľmi dobre varí,“ pochutnal si aj nový šéf banskobystrického kraja Ján Lunter. „Pýtal sa nás, ako to vyzerá a čo v našich župách chceme spraviť,“ prezradil Lunter, o čom bola reč. „Zaujalo ma, že pán prezident sa naozaj aktívne zaujíma o problematické témy,“ povedala po obede žilinská županka Erika Jurinová. "Prezident každému zaželal všetko najlepšie k zvoleniu a veľa úspechov v náročnej práci, ktorá nás najbližších päť rokov čaká," povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška.

Ficove reči o Kiskových letoch majú dohru. Tvrdý odkaz od liberálov!

Župné voľby sa konali 5. novembra a spôsobili prievan na slovenskej politickej scéne. Svoje pozície obhájili iba dvaja z ôsmych šéfov krajov.

Kto šéfuje jednotlivým krajom:

Bratislavský kraj - Juraj Droba

Trnavský kraj - Jozef Viskupič

Nitriansky kraj - Milan Belica

Trenčiansky kraj - Jaroslav Baška

Žilinský kraj - Erika Jurinová

Banskobystrický kraj - Ján Lunter

Košický kraj - Rastislav Trnka

Prešovský kraj - Milan Majerský