V dopoludňajších hodinách boli horskí záchranári požiadaní o pomoc pre 44-ročnú turistku, ktorá sa pošmykla na turistickom chodníku pod Ostrou a spôsobila si úraz predkolenia.

Do oblasti bola privolaná aj posádka vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) zo Žiliny, ktorá záchranára HZS vyzdvihla na palubu na Martinských holiach.

"Po vytiahnutí pacientky z terénu bola preložená na palubu vrtuľníka v Blatnici na futbalovom ihrisku a transportovaná do nemocnice v Martine na ďalšie ošetrenie," priblížila horská služba.

V horskom hoteli na Kráľovej studni zasahovali horskí záchranári v popoludňajších hodinách. Pomoc potrebovala 25-ročná zamestnankyňa hotela, ktorá od ranných hodín pociťovala žalúdočné nevoľnosti. "Neskôr sa jej stav zhoršil a okrem nauzey a celkovej slabosti sa pridali aj febrílie a hypertenzia," uviedla HZS.

Horskí záchranári mladej žene po zmeraní vitálnych funkcií aplikovali intravenóznu liečbu a o súčinnosť požiadali posádku VZZS z Banskej Bystrice. Leteckí záchranári pacientku transportovali na ďalšie vyšetrenia.