Z dedinského rozhlasu v obci Námestovo sa miestnym občanom prihovorila slovenská lekárka a kresťanka Anna Záborská , ktorá približne minútu a pol vysvetľovala, prečo nie je na kandidátke KDH a prečo by ľudia mali voliť spoločných kresťanských kandidátov na spoločnej kandidátke OĽaNO, NOVA, KÚ a Zmena zdola. Hlinu sa však takáto forma kampane veľmi dotkla a Matovičovi poslal drsný odkaz.

“Po obsahovej stránke máte pocit, že to je reklama kotlebovcov, zo zvukovej stopy sa Vám však prihovára hlas AnnyZáborskej a je to reklama na OĽaNO. Pýtal som sa už včera Igora Matoviča, či o tomto vie a či je to s jeho súhlasom. Do tejto chvíle neodpovedal,”napísal na sociálnej sieti Hlina.

Hlina tiež vyhlásil, že na takúto antikampaň len pár dní pred voľbami musí mať Matovič poriadny žalúdok a navyše OĽaNO si podľa neho pre svoju kampaň vybralo okres, v ktorom má KDH dlhodobo najlepšie volebné výsledky.

Na fotkách je Mgr.Igor Matovič slovenský politik a zakladateľ hnutia Obyčajní ľudia a nezávisle osobnosti.
Na fotkách je Mgr.Igor Matovič slovenský politik a zakladateľ hnutia Obyčajní ľudia a nezávisle osobnosti.
Zdroj: MIROSLAV MIKLAS

“ Môžem to už asi brať aj ako osobnú pomstu, že ju robia práve v okrese Námestovo. Z Námestova pochádzam, moja mama tam stále žije, na cintorín chodím do Námestova zapaľovať sviečku mojim príbuzným. Skutočná zmena bez KDH nevznikne, preto mi takáto antikampaň nedáva žiadnu logiku, je to len čistá zákernosť. Politika je zápas, ale takýto nechutný zápas, aký je v tomto prípade, je predsa len za hranou,” uzavrel.

Hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky však tvrdí, že hnutie OĽaNo nevedie žiadnu antikampaň  voči KDH. "Oznam Anny Záborskej v obecných rozhlasoch predstavuje individuálnu volebnú kampaň Kresťanskej únie, ktorá prirodzene oslovuje svojich konzervatívnych voličov. Ide o bežnú kampaň, ktorú robia takmer všetky politické strany. Naše hnutie robí kampaň po celom Slovensku, nielen v Námestove, preto nechápeme reakciu pána Hlinu,” povedal.

Na snímke volebný bilboard Kresťansko-demokratického hnutia (KDH) v obci Jelšovce v okrese Nitra 30. januára 2020. FOTO TASR - Henrich Mišovič
Na snímke volebný bilboard Kresťansko-demokratického hnutia (KDH) v obci Jelšovce v okrese Nitra 30. januára 2020. FOTO TASR - Henrich Mišovič
Zdroj: Henrich Mi?ovi?

Bystriansky zároveň vysvetlil aj to, prečo strana OĽaNO za túto kampaň zaplatila. "S Kresťanskou úniou sme sa dohodli, že z celkových prostriedkov určených na našu kampaň vyčleníme 150-tisíc eur na propagáciu ich kandidátov a programu. Do obsahu kampane KÚ vôbec nezasahujeme. Kresťanská únia oslovuje svojich konzervatívnych voličov presne tak isto ako si ich oslovuje KDH. Preto platí, že hnutie OĽANO nevedie voči KDH žiadnu antikampaň. Mrzí nás, že pán Hlina vidí všade len a len nepriateľov a útoky voči nemu"

K rozhlasovému spotu sa nakoniec prostredníctvom sociálnej siete vyjadrila aj samotná Anna Záborská. "Spot v rozhlasoch nemal v úmysle škodiť KDH. Kresťanskodemokratické hnutie by malo byť parlamentnou stranou. Oznam bol odpoveďou na strašenie súčasnej vlády témami, ktoré v spote spomínam". Kompletné statusy Alojza Hlinu a Anny Záborskej nájdete v galérii.