Turnaj konského póla mu zrejme leží v žalúdku, preto sa rozhodol, že ho využije na svoje zviditeľnenie. Tak by sa dal charakterizovať nápad poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Alojza Hlinu.

„Tá akcia sa začala u nás zle,“ poukázal Hlina na akciu z roka 2010, kedy sa hralo konské pólo priamo na zamrznutej hladine Štrbského Plesa. „Nepatrí to sem. Nehrajme sa na St. Moritz,“ poznamenal poslanec.

Bolo im zima

Do Liptovského Hrádku priviezol na piatich autobusoch asi dvesto Rómov z blízkych osád. „Páči sa nám tu, len je tu zima,“ vraveli svorne Rómovia.

O konskom póle doteraz nikdy ani len nepočuli a hra ich evidentne veľmi nezaujala. Ledva vydržali do polovice nedeľného zápasu a pobrali sa opäť do autobusov, ktoré pre nich Hlina zorganizoval.

Zdržali sa len krátko

„Tak, a čo tu budeme zadarmo stáť,“ poznamenali Rómovia. Trojdňovú akciu tak nijako neovplyvnili, iba trochu spestrili.

Už na začiatku dostali podľa našich informácii nariadenie, aby sa správali slušne. V Liptovskom Hrádku síce boli pre istotu nachystané aj početné skupiny policajných kukláčov, no pokojne mohli celý čas sedieť vo vyhriatom autobuse.

Organizátor podujatia Peter Godányi sa k akcii poslanca Hlinu vyjadril pozitívne. "Akcia vôbec nenarušila priebeh hier.  Práve naopak, veľmi jej prospela.  Bol som rád, že Rómovia prišli, registroval som ich aj pri ihrisku, povzbudzovali a bolo mi ľúto, že odišli tak skoro."