Minister vnútra a podpredseda Smeru-SD Robert Kaliňák zatiaľ od svojich straníkov nepočul výzvu, že by sa mal vzdať svojich funkcií. Povedal to v utorok novinárom s tým, že každému v Smere-SD, kto mal záujem o vysvetlenie kauzy Bašternák, to aj vysvetlil.

Beňová si zastala Kaliňáka. Kauzu s Bašternákom mi vysvetlil

"Čo ja s touto kauzou mám? Peniaze od Ladislava Bašternáka som nedostal a vy to viete. Doteraz som nepočul jedinú vec, ktorú s tým mám. Každý, kto chcel, sa so mnou o tom rozprával," poznamenal. Podľa jeho slov od straníkov, ktorí mali o túto tému záujem, cíti Kaliňák podporu. "Vlani bol personálny snem, čo bolo uprostred mediálneho bombardovania a myslím si, že tá dôvera bola uspokojujúca," poznamenal na margo svojho opätovného zvolenia do podpredsedníckej funkcie.

Bugár sa obul do Matoviča. Teraz si objavil Maďarov?

Na otázku, či budú na decembrovom sneme Smeru-SD personálne zmeny, odpovedať nevedel. "Ale tento snem nebude personálny, taký sme mali minulý rok," dodal Kaliňák. Diskusia o ďalšom smerovaní najsilnejšej koaličnej strany sa v Smere-SD spustila po krajských voľbách. Svoje odstúpenie nevylučuje podpredseda strany Marek Maďarič. Hovorí sa aj o posilnení pozície generálneho manažéra strany, ktorú vykonáva minister práce Ján Richter. Po novom by sa tieto pozície mohli oddeliť.