"Zdravotníctvo na Slovensku kolabuje. Pre pacienta to znamená, že zdravotná starostlivosť, ktorá je potrebná, adekvátna, dostupná, moderná a ktorá je garantovaná Ústavou SR, za chvíľu pravdepodobne nebude na Slovensku dostupná," skonštatovala.

Dolinková súčasnú vládu skritizovala za nečinnosť. Zdravotníctvo podľa nej nie je pre terajší kabinet prioritou. Podotkla, že sa stále nevyriešila situácia v ambulantnom sektore a niektoré ambulancie podľa nej stále vyberajú poplatky.

Upozornila, že sa posunul termín vyhodnotenia výzvy z plánu obnovy na menšie investičné projekty. Od Hegera preto žiada vysvetlenie. Skritizovala aj meškanie pri niektorých ďalších projektoch z plánu obnovy.

Dolinková apeluje tiež na prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby sa aktívnejšie zaujímala o rezort zdravotníctva. "Heger je za tento rezort zodpovedný a evidentne sa mu tento rezort rozsypáva pod rukami," dodala.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR pre TASR reagovalo, že na základe dohody o zvýšení platieb pre ambulancie o 283 miliónov eur sa od januára uzatvárajú nové dodatky s poskytovateľmi. "V dodatkoch, ktoré sú zverejnené napríklad na stránke Všeobecnej zdravotnej poisťovne, je uvedené, že poisťovňa deklaruje, že medziročné zvýšenie finančných zdrojov pre typ zdravotnej starostlivosti bude minimálne na úrovni 20 percent. Teda tak, ako bolo v januári dohodnuté na rokovaniach s ambulantnými poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti," uviedlo.