Máte popri kedysi sudcovskej funkcie a teraz ako politik čas na rodinu?
S rodinou trávim okrem služobných povinností ako sudca celý čas. Víkendy som s rodinou doma alebo na dovolenkách. Cítim sa veľmi dobre v kruhu rodiny, detí, blízkych. Je pravda, že nerád navštevujem obchody. Manželku zaveziem a ja čítam v aute. Iné to bolo počas Vianoc.

Vtedy ste vyšli medzi ľudí aj vy. Spoznávali vás ľudia, keď ste sa objavil vo Vianočnom mestečku, prípadne inokedy, keď sa vyberiete do obchodov?
Áno, zažívam také situácie, že sa ľudia otáčajú. Pozdravíme sa. Pokiaľ ide o relax, tak ho najradšej trávim v kruhu rodiny. Ale keď sú rôzne kresťanské sviatky, tak chodím medzi ľudí, a tak som už na komunikáciu zvyknutý. Teraz počas kampane sa s ľuďmi stretávam aj na mítingoch. Bol som už v Trnave, Pezinku, Šenkviciach, Košiciach, Žiline, Medzilaborciach, Humennom a tak ďalej.

Ako ste strávil sviatky? Oddýchli ste si pred náročnou kampaňou?
Ako každý rok som strávil celé sviatky s rodinou. Aj Nový rok, aj Vianoce. Tie sme strávili v Tatrách, keďže sme s manželkou obaja odtiaľ. Manželka tam má ešte mamu, tak sme boli u nej. Ja som ešte v Bratislave Vianoce ani Veľkú noc nestrávil.

Na snímke volebný líder strany Vlasť Štefan Harabin počas prechádzky s rodinou na bratislavských Vianočných trhoch. Na fotkeje so svojimi fanúšikmi.
Zdroj: archív

Po Vianociach ste rozbehli naplno kampaň...
Rozbehol som akcie s Harabiňákom (autobus Štefana Harabina, poznámka redakcie) po celom Slovensku.

Predvolebný boj je poriadne silný. Ako ho zatiaľ vnímate?
Ja som nedávno absolvoval prezidentskú kampaň, teraz na mítingoch je o 100 % viac ľudí. Môj tím organizuje takéto stretnutia smerované na kontakt s ľuďmi aj v súčasnosti. Samozrejme, orientujem sa i na sociálne siete. Sú známe moje videá na YouTube a Facebooku. Známe je aj to, že som ich natáčal už pred 3 - 4 rokmi. Už pred 3 rokmi som napr. natočil video o tom, čo nedávno vyšlo najavo. Že exprezident Kiska je daňový podvodník, kriminálnik a úžerník. Až nedávno to spomínal Fico.

Ako teda primárne robíte kampaň?
Okrem toho, čo som povedal, sa spolieham aj na tím expertov, ktorých som predstavil. Tí so mnou chodia na stretnutia s ľuďmi a predstavujú program. Potom sú na programe aj diskusie v rozhlase a televízii, podľa toho, aký bude priestor.

Máte podobného voliča ako ĽSNS. Zameráte sa v poslednej časti kampane na zobratie voličov kotlebovcom alebo skôr Smeru?
Opäť to prirovnám k prezidentským voľbám. Smer mal svojho kandidáta Šefčoviča. Mal 18 percent. Tých 18 percent má Smer asi aj teraz. ĽSNS malo za kandidáta Mariana Kotlebu. Ten získal 10,5 percenta. A teraz ĽSNS osciluje na 10-tich, 11-tich percentách. A ja som mal vtedy vyše 14 percent! Je jasné, že som nebral hlasy len Smeru, resp. ĽSNS. Keď som niekomu bral, tak to bola SNS. Tá už však dlhodobo osciluje na 3 percentách.