"Úprimne ma prekvapilo stanovisko ministra obrany Jaroslava Naďa, ktorý zvažuje odchod z politiky. Ak sa tak stane a zároveň Igor Matovič ostane ministrom financií, čo bude znamenať odchod štyroch ministrov SaS z vlády, bude to mať obrovské dôsledky aj pre zahraničnú reputáciu Slovenska," napísal Gröhling na sociálnej sieti.

Gröhling si myslí, že minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) spolu s Naďom zásadným spôsobom určovali zahraničné smerovanie našej krajiny, nielen v otázkach zmluvy s USA, ale aj pri jasnom postoji k vojne na Ukrajine. "Verím, že nezvíťazí stranícky záujem a funkcia pre jedného človeka, ale zvíťazí záujem krajiny," dodal.

Minister Naď sa vyjadril, že zvažuje odchod z politiky, podľa vlastných slov je z nej znechutený. Oznámiť to mal už aj premiérovi i lídrovi hnutia OĽANO. Za úvahami šéfa rezortu obrany o odchode z politiky vidia predstavitelia OĽANO "neprestávajúcu zbytočnú kampaň SaS proti OĽANO i vláde Eduarda Hegera".

SaS vypovedala koaličnú zmluvu a žiada vypracovanie novej. Ich požiadavkou je aj odchod Matoviča z vlády. Ak sa ich požiadavky nenaplnia do konca augusta, ministri za SaS chcú podať demisiu.

Prečítajte si tiež: