Martin Glváč sa cíti po svojom odvolaní veľmi ukrivdený. Sklamali ho najmä poslanci ako Béla Bugár (Most-Híd) a Boris Kollár (Sme rodina). Ani vo sne by nečakal, že ho zradí aj koaličný partner Bugár, píšu webnoviny.sk.

 

Ide o predvolebnú kampaň

Marti Glváč zo seba robí obeť a tvrdí, že má ísť výlučne o predvolebnú kampaň: „Každému normálne uvažujúcemu človeku, ktorý sleduje médiá a politiku, musí byť jasné, že tu vôbec nejde o jeho osobu, ale o špinavú predvolebnú kampaň, v ktorej stará opozícia súperí o holé prežitie s tzv. novými opozičnými politikmi“. Jeho teóriou je to, že Most-Híd stráca hlasy a chce tak zaútočiť voči Smer-u. 

Martin Glváč je dlhoročným členom strany Smer-SD. Okrem najnovšej komunikácie s Marianom Kočnerom nepriznal dokonca ani komunikáciu s Alenou Zsuzsovou. Ani po prevalení tejto kauzy však neodstúpil.

Glváč a Kočner
Glváč a Kočner
Zdroj: archív


K tejto situácii sa vyjadril aj politológ Radoslav Štefančík, ktorý uviedol, že pre Smer-SD by bolo menej výhodné, keby bol Glváč odvolaný zo svojej pozície. Počas volebnej kampane tak môžu argumentovať, že sa u nich prejavil vyšší štandard politickej kultúry. Očakávajú to teda aj od druhých.

Martin Glváč to však nechce nechať iba tak. Žiada, aby všetci politici, ktorí komunikovali alebo udržiavali istý kontakt s kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom, odstúpili zo svojej funkcie. Vyžaduje podľa jeho slov tzv. "férovú hru".  Na odstúpenie vyzval Borisa Kollára a Bélu Bugára, ktorí jeho návrh jednoznačne odmietli.

Mohlo by vás zaujímať: