Generálny prokurátor Jaromír Čižnár smrť novinára ostro odsúdil. “Ak sa potvrdí, že Ján Kuciak bol zavraždený pre svoju prácu, rozpútam tu peklo,” vyhlásil Čižnár po mimoriadnom stretnutí s predstaviteľmi štátu. Novinárov vyzval, aby sa aj pri najmenšom náznaku zastrašovania obrátili na generálnu prokuratúru. Pritom práve tam podal Ján Kuciak ešte v septembri minulého roka trestné oznámenie v súvislosti s údajnými vyhrážkami od podnikateľa Mariana Kočnera.

AKTUÁLNE Dvojnásobná úkladná VRAŽDA: Policajný prezident potvrdil, že za smrťou Jána Kuciaka je jeho novinárska práca!

“Ján Kuciak podal 7.septembra trestné oznámenie na generálnej prokuratúre v súvislosti so skutkom, ktorý sa mu mal stať 5. septembra. Trestné oznámenie bolo postúpené krajskej prokuratúre na ďalší postup,” potvrdil námestník generálneho prokurátora pre trestný úsek Peter Šufliarsky.

Gašpar o vražde novinára Kuciaka: Slová, ktoré hovoria za všetko

Samotný Kuciak sa na svojom profile na sociálnej sieti následne sťažoval na nečinnosť orgánov. „Ubehlo 44 dní, odkedy som podal na MK trestné oznámenie za vyhrážanie. A prípad zrejme ešte ani nemá konkrétny policajt,“ napísal vtedy na facebook. Prípad skončil na okresnej prokuratúre a novinára si následne zavolali na výsluch na policajný okrsok v bratislavskom Starom Meste. Polícia prípad uzavrela tým, že nejde o trestný čin.

Politici sa ohľadom vraždy novinára a jeho partnerky zhodli v jednom: Je to OTRASNÝ čin!

„Vec bola posúdená ako priestupkové konanie a nakoniec rozhodli, že nejde ani o priestupok,“ povedal Tibor Gašpar. Súčasťou podania mal byť aj audio záznam. Postup polície teraz preverí dozorujúca prokuratúra.

ŠOKUJÚCA POPRAVA novinára a jeho priateľky zmobilizovala verejnosť: NECHCEME späť 90. roky!

Generálny prokurátor zároveň dodal, že spájať prešetrovanie vyhrážok Kočnera novinárovi Kuciakovi a jeho vraždy je nezmysel. Podľa Čižnára nie je žiadne pojítko medzi týmito prípadmi.