K smrti exposlanca sa vyjadrila už aj rodina, ktorá na Facebooku zanechala odkaz prostredníctvom syna Henricha. "Odišiel náš úžasný a starostlivý otec, skvelý manžel, ale predovšetkým Človek, ktorý nás naučil, že pravda musí vždy vyjsť najavo. Aj my veríme, že pravda vyjde napovrch," napísal na sociálnej sieti jeho syn Henrich.

Bezpečnostný analytik šokuje: Samovražda ani omylom, Gauliedera určite zavraždili!

EXKLUZÍVNA SPOVEĎ Manželka Františka Gauliedera: Neexistuje, že to bola samovražda!

Záhadná smrť exposlanca Gauliedera: Jeho syn má v tragédii jasno!

Siahol si Gaulieder na život sám? Psychológ má na to jasný názor

Svojho otca považoval za človeka, ktorý mal do budúcnosti veľa plánov. Nielen osobných, ale aj pracovných. "Jeho snaženie ako poslanca MsZ v Galante začalo dávať zmysel, kvitla jeho obľúbená záhrada a tešil sa, že sa začínajú diať veci aj okolo amnestií Vladimíra Mečiara, ktorých zrušenie považoval za satisfakciu jeho nedobrovoľného odchodu z veľkej politiky. Padá medzi nami v súkromí množstvo otázok, ale ľútosť je obrovská a všetko ostatné ide bokom," rozpísal sa.

Podľa rodiny odišiel z tohto sveta nedôstojne. Na záver pridali Gauliederov odkaz, ktorým sa nebožtík riadil po celý život.  "Jedine pravda musí zvíťaziť! Manželka Zuzana, synovia Richard a Henrich."

Bývalého poslanca Národnej rady SR zrazil nadránom z piatka na sobotu vlak. Polícia najskôr našla auto, v ktorom mal aj osobné doklady, pričom rodina už dlhšie nemala o exposlancovi správy. Prípadom sa už zaoberá nitrianska polícia, ktorá okrem verzie so samovraždou pracuje tiež s tým, že k odchodu na druhý svet exposlancovi niekto dopomohol.