„Je otázkou času, kedy sa prevalí, že Trubač pracuje pre Širokého,“ povedal pre denník zdroj z politického prostredia, ktorý si neželá byť menovaný. Ešte pred pár mesiacmi sa pritom šepkalo, že by mal bývalý hovorca dnes už exprezidenta Ivana Gašparoviča skončiť na niektorom zo slovenských veľvyslanectiev v zahraničí. Napokon sa zrejme Trubač rozhodol zostať radšej na Slovensku.

„Neviem to potvrdiť ani vyvrátiť,“ odpovedal Trubač na naše otázky o tom, či je pravda, že pracuje pre Širokého firmy ako PR manažér. Svoje zdržanlivé vyjadrenie zdôvodnil tým, že je súkromná osoba.

V portfóliu podnikateľa Širokého pritom možno nájsť také firmy ako Váhostav, Plastika či hokejový klub Slovan Bratislava. Hoci sa na dlhší čas vytratil z verejného života, v minulosti ho bolo vídať po Gašparovičovom boku na hokejových zápasoch Slovana.

Kto je Juraj Široký

Vplyvný podnikateľ je považovaný za údajného sponzora Smeru a jedného z najbohatších Slovákov. V minulosti zverejnil Ústav pamäti národa kópiu spisu, ktorá mala dokazovať, že Široký spolupracoval s ŠtB. Po revolúcii začal podnikať a spolu s Viktorom Koženým založili Harvardské fondy.

Tie sa „preslávili“ aj tým, že sa v nich stratili stovky miliónov korún. V minulosti pôsobil Široký aj ako šéf Slovenského zväzu ľadového hokeja. V jeho firemnom portfóliu možno nájsť firmu ako napríklad Váhostav, ktorá získala štátne zákazky za milióny eur.