Premiér Robert Fico vyzval na zomknutie sa koalície, opozície a médií. „Poďme spolu a urobme všetko preto, aby sme tento ohavný trestný čin vyšetrili a páchateľov posadili pred súd,“ povedal premiér. Podľa jeho slov na prípade neúnavne pracujú desiatky osôb. Podľa neho môže k dolapeniu vraha Jána Kuciaka a jeho priateľky pomôcť aj verejnosť a zopakoval odmenu milión eur pre toho, kto prinesie relevantné informácie vedúce k dolapeniu vinníkov.

Už teraz preverujú niekoľko telefonátov a mailov, ktoré im boli adresované. „Mňa zaujíma v tomto okamihu, kto je vrahom. Ak tam bol nejaký objednávateľ, kto je za týmto útokom,“ tvrdí Fico. Minister vnútra Robert Kaliňák povedal, že chce, aby súčasťou tímu, ktorý na prípade pracuje bol aj zástupca médií, pravdepodobne šéfredaktor portálu Aktuality.sk, v ktorom Kuciak pracoval.

Policajný prezident Tibor Gašpar uviedol, že od včera rána prebiehali výsluchy najviac zainteresovaných osôb, ktoré môžu priniesť informácie a ozrejmiť, na čom pracoval nebohý Ján Kuciak. Vypočuli okolo dvadsať ľudí a boli vypočuté aj osoby, ktoré súvisia s priateľkou zavraždeného novinára. Zároveň informoval, že spolupracujú aj s Českou republikou a taktiež talianskou políciu.

Podnikateľov Antonina Vadalu a Diega Rodu, ktorí sú napojení na taliansku mafiu a médiá ich spájajú so slovenskými politikmi, zatiaľ nevypočula. „Ak sú to ľudia, ktorí páchajú trestnú činnosť, tak sa tým polícia bude zaoberať,“ povedal Gašpar. Uviedol však, že už v minulosti ich riešila NAKA a na Rodu bol podaný návrh na podanie obžaloby za protikorupčnú činnosť.

Policajný prezident zároveň vyzval osoby, ktoré sa nejakým spôsobom na skutku podieľali, aby prišli a komunikovali s nimi. „Vyzývam ich, aby tak urobili čím skôr,“ povedal. Verí, že sa nájde medzi nimi niekto, kto má aspoň štipku svedomia a jeho slová si zoberie k srdcu. „Sme pripravení s nimi komunikovať,“ tvrdí. V súvislosti s tým hovoril o nižšej sadzby alebo úľave z trestu.