My sme sa rozhodli otestovať Galka zo základaných vedomostí o armáde. Kedy vstúpilo Slovensko do NATO, aký typ stíhačiek vlastní naša armáda či na koľkých misiách sa v súčasnosti podieľame. Tak tieto otázky sme včera v parlamente položili nastupujúcemu ministrovi obrany .

Vyhýbal sa odpovedi

Ten sa už pri prvej začal vyhýbať odpovediam. „Viete čo, ja by som vás poprosil, ja by som sa išiel teraz naobedovať,“ vyhlásil mierne rozhodený. Cestou stihol dať rozhovor televízii. Tak sme sa pýtali ďalej. „Nenaobedujem sa, nechajte ma na pokoji. Povedzte mi, kde je bufet,“ reagoval. Na otázku, na ktorých misiách sa zúčastňuje Slovensko, sa však chytil. Trafil sa do počtu, no pri vymenovaní všetkých sa už zasekol.

Pomôže mu vraj tím

„Viem, viem, je na siedmich. V Afganistane, a tak ďalej, a tak ďalej,“ reagoval sebavedomo. Náladu sme mu vzápätí pokazili, keď sme sa opýtali na to, aký typ stíhačiek má naša armád. „Ja budem mať svoj tím a verte tomu, že vám dodám výsledky. Koledujete si, že s vami nebudem rozprávať. Ja viem veľa iných vecí, ale nechcem pristúpiť na túto hru, pokiaľ budete dávať normálne otázky, ja vám veľmi rád odpoviem,“ uviedol.

Galko o funkciu nepríde, aj keď sa hovorilo o tom, že Iveta Radičová ho chce nahradiť. Nakoniec mu ustúpila. „Do októbra musí predložiť certifikát z anglického jazyka,“ vyhlásila. Galko suhlasí a vraj to nebude problém. „Dôležité je, aby som vedel komunikovať s ľuďmi, ako som vedel pred šiestimi rokmi, keď som mal nadriadeného Nemca,“ dodal.