Všetkých troch obžalovaných priviezli na Špecializovaný trestný súd za prísnych bezpečnostných podmienok. Prišli postupne, pričom každého sprevádzala kolóna policajných áut. Aj pri vystupovaní z nich a vstupe do budovy nebolo na obžalovaných prakticky vidieť. Pojednávanie začínajúce o 12.30 bolo neverejné, a tak sa čakalo až na vyhlásenie právnych zástupcov, ktorí oznámia, čo sa na súde odohralo.

Kryla sa papierom: Vlasy už Alene Zsuzsovej tvár nezakryjú.
Kryla sa papierom: Vlasy už Alene Zsuzsovej tvár nezakryjú.
Zdroj: Martin Baumann


Predpokladalo sa, že to bude viac-menej formalita a po krátkej chvíli súd vynesie verdikt. Pojednávanie napokon trvalo omnoho dlhšie, ako sa predpokladalo. O 15.00 vyšli z pojednávacej miestnosti Zsuzsová a Szabó, ktorí boli premiestnení do iných priestorov súdu.
Počas ich presunu sa prítomným novinárom naskytol pohľad na skrývajúcu sa Zsuzsovú, na ktorej si však nebolo možné nevšimnúť riedke, až vypadané vlasy a jej outfit. Žena obžalovaná z objednávky vraždy mala na sebe výrazne ružové tepláky, ružovú bundu a červené tenisky. Ešte šokujúcejší pohľad bol na Tomáša Szabóa, ktorého dni strávené za mrežami viditeľne zničili.