Boris Kollár študoval na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici, kde ukončil magisterský stupeň v roku 2015. Ako však členovia strany SPOLU upozornili, väčšiu časť svojej diplomovej práce mal okopírovať. "Vykradnúť" mal dokonca odbornú prácu svojho školiteľa a zároveň dekana vysokej školy Jozefa Minďáša či informácie z rôznych webových stránok. Kým predseda vlády si svojho kolegu zastáva, hnutie Za ľudí ho otvorene vyzvalo, aby zo svojho postu odstúpil.

Najnovšie sa do Kollára obul aj  bývalý predseda KDH Alojz Hlina, a to skutočne originálnym spôsobom. Vybral sa totiž na výlet priamo do Skalice a pred budovou vysokej školy šéfovi parlamentu zanechal veľavravný odkaz. "Tu študovali titáni našej politiky, vedy, kultúry a preto ma trochu zarazilo, že tu absentuje tradícia, ktorú poznáme spred budov iných vysokých škôl. Absolventi týchto škôl tam majú svoje mená napísané na chodníkoch," začal ironicky. Podotkol, že je "veľká škoda", že práve Kollár na ulici pred školou nemá svoj pamätný podpis. "Nech každý vie, kto tu študoval. Nech každý vie, kto bol absolventom tejto prestížnej školy,"pokračoval.

"Keďže si pán Kollár neželá, aby sme ho oslovovali magister, kým je v politike, dali sme mu titul Plg. Je to plagiátor Boris Kollár,"zakončil ironicky.

FOTO Hlinovho odkazu nájdete v GALÉRII