Polícia včera o šiestej ráno začala raziu v Kočnerovej vile na bratislavskej Kolibe. Počas niekoľkých hodín dôkladne prehľadala jednu miestnosť za druhou. Nenechala nič na náhodu: prezrela aj okolitý pozemok s malou drevenicou, ktorý nemá nič spoločné s domom Kočnerovcov. Na sociálnu sieť polícia o akcii napísala: „Vykonávame 16 domových prehliadok a 9 prehliadok iných priestorov.“

Kočnera zatkli ešte v júni 2018 a aktuálne s ním pokračujú súdne procesy. „Veľmi dôležité je, aby boli dôkazné prostriedky zaisťované čo najrýchlejšie,“ povedal k včerajšej akcii bývalý vyšetrovateľ Peter Vačok. Tým objasnil, prečo NAKA prehliadala Kočnerove firmy a dom. Odborník poukazuje na to, že ak v procese dokazovania vyjdú na povrch nové skutočnosti, či už v prípravnom konaní, alebo pred súdom, treba ich preveriť. Vačok si myslí, že počas vyšetrovania sa mohlo prísť aj na inú trestnú činnosť, a práve preto bolo treba konať.

Len v Bratislave zasahovala NAKA na niekoľkých miestach. Napríklad na Trenčianskej ulici, kde sídli hneď päť Kočnerových firiem, vrátane známej spoločnosti Správa a inkaso zmeniek. Kočnerove spoločnosti sídlia v Bratislave ešte na Námestí slobody a Holubyho ulici a jednu firmu má v Báči.