Čaputovú privítali na letisku v Kyjeve tradične, čiže chlebom a soľou. Krátko po prílete si začala okamžite plniť svoje povinnosti a to v sprievode už spomínaného prezidenta Zelenského. Tak, ako tomu bolo doposiaľ, aj na túto návštevu si naša prezidentka zvolila šaty, ktoré boli spojené s istou symbolikou. „Tyrkysová farba šiat symbolizuje ženskú, osviežujúcu a vyrovnanú energiu, priateľstvo a radosť. Aplikácie na šatách pripomínajú pšeničné klasy, sú odkazom na úrodnú zem Ukrajiny a symbolom tradičného slovanského zvyku zvítania sa chlebom (a soľou),“ vysvetlil pre Plus Jeden Deň zdroj blízky prezidentke.

Symbolika šiat neunikla ani pozornému oku štylistky Barbory Yurkovič. „Naša prezidentka má typickú slovanskú postavu a svoje ženské tvary sa nebojí ukázať, ak je to teda zámer. Už viackrát sme totiž videli prezidentku v obtiahnutých šatách, ktoré jej odhaľujú možno viac, ako by sa na dámu v jej postavení patrilo, ale je naozaj možné, že tento krok je cielený. Osobne by som zvolila inú farbu doplnkov, čierna mi pripadá príliš tvrdá k tejto farbe a inú dĺžku šiat,“zhodnotila štylistka.

Prezidentka Zuzana Čaputová sa stretla s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenskym.
Prezidentka Zuzana Čaputová sa stretla s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenskym.
Zdroj: Profimedia.sk

Napriek miernej kritike zožala Zuzana Čaputová na Ukrajine úspech. Svedčia o tom aj pohľady hneď niekoľkých vojakov a námorníkov, ktorí počas jej návštevy držali čestnú stráž. Služba vlasti je zaiste dôležitá, odoprieť si však pohľad na kypré ženské tvary zdá sa niekedy nedokážu ani tí najväčší profesionáli.

Na ďalšej strane nájdete vyjadrenie prezidentky Čaputovej k návšteve