Lališ, ktorý je spolu s bývalým šéfom TV Markíza a exministrom Ruskom a niekdajším bossom podsvetia Mikulášom Černákom spolu s jeho komplicom Milošom Kaštanom obžalovaný v kauze objednávky vraždy Ruskovej bývalej spoločníčky Volzovej, zaujal už pri príchode do pojednávacej miestnosti. Ruky mal v putách a zároveň si v nich niesol obrovskú tašku. Zdalo sa, ako keby sa chcel z väzenia odsťahovať alebo si v taške niesol vzácny poklad. Dôvod, prečo si Lališ, odsúdený za množstvo vrážd na doživotie, tašku niesol, je však úplne iný.

Čo sa stalo v minulosti?
Údajný šéf gangu sýkorovcov bol na úteku od roku 2012. Napokon ho koncom roka 2015 zadržali v Nemecku. Pri zatýkaní však stratil okuliare. Jeho prvé súdne pojednávanie v inej veci ako z objednávky vraždy Volzovej sa odročilo, nakoľko jeho obhajca o to požiadal sudcu. Lališ totiž nevidel, čo je v spise napísané, lebo stále nemal nové okuliare. Tie mu nakoniec predpísal lekár, ktorý ho vyšetril vo väznici.

Pojednávanie v kauze Volzová
Na ostatné pojednávanie v kauze Volzovej vraždy prišiel teda Lališ s veľkou taškou. A v nej mal práve okuliare, a to hneď dvoje. Okrem nich v nej mal aj spis k objednávke vraždy Volzovej, ktorý si mohol počas procesu čítať. Tých papierov tam však nemal veľa. Zmestili by sa aj do malej igelitovej tašky. Lališ sa napokon spisu ani príliš nevenoval. Pôsobil uvoľnene a viac sa pozeral na novinárov ako na spis, či nebodaj na to, čo hovoria sudcovi iní obžalovaní.