Bývalá štátna tajomníčka ministerstva vnútra a súčasná ministerka vnútra Denisa Saková prebrala tento rezort po exministrovi Robertovi Kaliňákovi, ktorého z postu vyhnala ulica. Odvtedy má Saková pod palcom nielen policajtov, ale aj hasičov a iné záchranné zložky. Ich častokrát poteší svojou prítomnosťou, počas svojich návštev v regiónoch. Jej posledná "služobná cesta" však bola za hranicami Slovenska. 

"Včera som začala dvojdňovú oficiálnu návštevu Vatikánu svätou omšou celebrovanou Mons. Františkom Rábekom v Bazilike svätého Petra a prehliadkou nádherných Vatikánskych záhrad. Od nedele sa v Ríme a vo Vatikáne koná 14. národná púť Ordinariátu OS a OZ v Ríme a vo Vatikáne. Vyvrcholením púte je dnešná účasť na Generálnej audiencii na Námestí sv. Petra u pápeža Františka," informovala ministerka na svojom facebookovom profile.

Ministerka vnútra Denisa Saková na stretnutí s hasičmi v Lučenci.
Ministerka vnútra Denisa Saková na stretnutí s hasičmi v Lučenci.
Zdroj: Facebook/D.S.

Okrem toho ju čaká ešte  stretnutie s predstaviteľmi Pápežskej švajčiarskej gardy (Corpo Della Guardia Svizzera Pontificia) a stretnutie s predstaviteľmi Vatikánskej polície (Corpo Della Gandarmeria). "Garda plní úlohy pápežovej osobnej ochrany, má 110 mužov a ide o najmenšiu, najstaršiu, najfarebnejšiu a najfotografovanejšiu oficiálnu armádu na svete. Vatikánska polícia vykonáva funkci u štátnej, justičnej a dopravnej polície. Policajný zbor Vatikánu má od 130 do 150 členov," vysvetlila Saková.

EXKLUZÍVNE FOTKY MINISTERKY SAKOVEJ Z VATIKÁNU NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII.

Mohlo by vás zaujímať: