Slová Ľubomíra Vážneho vytvorili počas utorňajšieho rokovania parlamentu medzi poslancami poriadnu paniku. Ihneď zvolali grémium, na ktorom sa dohodli, či budú v schôdzi pokračovať. „Oznámili nám, že pán Baránik ani jeho dcéra nemajú koronavírus,“ povedal po jeho ukončení predseda parlamentu Boris Kollár. Má však symptóm choroby, ktorý niektoré zo zdrojov označujú práve ako príznak koronavírusu.

Poslanec za Smer-SD Ľubomír Vážny obvinil kolegu Baránika, že má koronavírus.
Poslanec za Smer-SD Ľubomír Vážny obvinil kolegu Baránika, že má koronavírus.
Zdroj: Michal Svítok


Alojz Baránik tak ostal preventívne doma a požiadal o otestovanie na COVID-19. „Otestovaný som bol. V priebehu dnešného dňa sa dozviem výsledky. Cítim sa byť zdravý a zároveň nemám žiadne príznaky koronavírusu. Poslanec Smeru vytvoril zbytočnú paniku,“ povedal samotný Baránik pre náš denník.
Čo ak by sa však nákaza potvrdila? Baránik sa zúčastnil na piatkovej ustanovujúcej schôdzi Národnej rady. Ak by bol infikovaný už v tom čase, znamenalo by to povinnú karanténu všetkých poslancov parlamentu a aj zamestnancov, s ktorými prišli do styku. Ako by sa tento problém vyriešil, je nateraz otázne. „Ak by sa nákaza potvrdila, museli by sme sa stretnúť s hlavným hygienikom a zasadnúť by musel aj interný krízový štáb. Hlavné slovo by mali poslanci, ktorí by zvolali poslanecké grémium,“vysvetlil nám hovorca NR SR Tomáš Kostelník.